KONST / Litografier / Färglitografi 12297007
nr 1229 7007
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 55/185. Motivet: 42x53 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 januari 2019
kl 18:15:15
16/1 22:22:01
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes